Participace v dalších grantových projektech

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání, 2014−2020
Kompetentní pedagog a žák – kolegiální podpora jako cesta k modernímu a kvalitnímu vzdělávání
Registrační číslo:CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_010/0000544

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání, 2014−2020
Podpora společenství praxí jako nástroj rozvoje klíčových kompetencí
Registrační číslo:CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_011/0000660
Hlavní řešitel za PdF:doc. Mgr. Tomáš Jarmara, Ph.D.
Za KCD PdF OU participují:doc. PhDr. Ivana Gejgušová, Ph.D., Mgr. Pavlína Kuldanová, Ph.D., doc. Mgr. Ing. Radomil Novák, Ph.D., Mgr. Kamila Sekerová, Ph.D.

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání, 2014−2020
Pregraduální vzdělávání v učitelských oborech na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity
Registrační číslo:CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_038/0006778
Hlavní řešitel za PdF:doc. Mgr. Tomáš Jarmara, Ph.D.

AKTION ÖSTERREICH – TSCHECHISCHE REPUBLIK, Wissenschafts- und Erziehungskooperation. AKTION ČESKÁ REPUBLIKA – RAKOUSKO, spolupráce ve vědě a vzdělávání
Po stopách společné kultury a jazyka v ostravském regionu – Auf den Spuren gemeinsamer Kultur und Sprache in der Region Ostrava
Řešitelky:Prof. Mag. Hana Sodeyfi (Institut für Slawistik, Universität Wien), prof. PhDr. Jana Svobodová, CSc., doc. PhDr. Ivana Gejgušová, Ph.D. (KCD PdF OU)

Projekt NCN (Narodowe Centrum Nauki, PL), APPROVAL (Adaptation, Perception and Reception of Verbal Loans)
Recepce a adaptace cizích slov v polském a českém jazyce. Jazykové, psychologické a historicko-vědecké podmínky
Registrační číslo:2011/03B/HS2/02279
Hlavní řešitel:dr. hab. Maroslaw Bańko
Za KCD PdF OU participovala:doc. PhDr. Diana Svobodová, Ph.D.

Projekt GA ČR 405/09/0718 (2009–2014)
Výrazové prostředky emocionality v německo-české jazykové konfrontaci
Hlavní řešitelka:prof. PhDr. Lenka Vaňková, Dr., FF OU.
Za KCD PdF OU participovala:prof. PhDr. Jana Svobodová, CSc.

Kompetence absolventů OU zaměřené na rovnost příležitostí na trhu práce (2010–2013)
Registrační číslo:CZ.1.07/2.2.00/15.0456
Hlavní řešitelka:Ing. Zdeňka Telnarová, Ph.D.
Za KCD PdF OU participovala: doc. PhDr. Radana Metelková Svobodová, Ph.D.

Projekt I-I-I (Inovace - Interdisciplinarita - Integrace) (2010–2013)
Inovace vybraných studijních programů OU, realizace vzdělávacích modulů pro studenty OU, včetně tvorby vzdělávacích materiálů v cizím jazyce
Registrační číslo:CZ.1.07/2.2.00/15.0022
Hlavní řešitel za PdF:doc. Mgr. Tomáš Jarmara, Ph.D.
Za KCD PdF OU participovali:PhDr. Kateřina Homolová, Ph.D., Mgr. Pavlína Kuldanová, Ph.D., doc. PhDr. Radana Metelková Svobodová, Ph.D., doc. PhDr. Diana Svobodová, Ph.D., doc. Mgr. Ing. Radomil Novák, Ph.D.

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost, 2007−2013
Chytří pomocníci ve výuce aneb využíváme ICT jednoduše a kreativně
Registrační číslo:CZ.1.07/1.3.00/51.0009
Hlavní řešitelka:doc. Ing. Kateřina Kostolányová, Ph.D.
Za KCD PdF OU participovaly:doc. PhDr. Ivana Gejgušová, Ph.D., doc. PhDr. Radana Metelková Svobodová, Ph.D.

Evropské sociální fondy - Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost
SYNERGIE - Spolupráce VŠ se ZŠ a SŠ
Registrační číslo:CZ.1.07/2.200/07.0355
Hlavní řešitelka:Mgr. Lucie Dokoupilová, Ph.D., MBA
Za KCD PdF OU participovaly:doc. PhDr. Ivana Gejgušová, Ph.D., Mgr. Jana HYPLOVÁ, Ph.D.

Projekt OP RLZ
Komunikační, informační a marketingové kompetence absolventů vysokých škol (KIMKA)
Hlavní řešitelka:doc. PaedDr. Eva Poláková, Ph.D.
Za KCD PdF OU participovala:doc. PhDr. Eva Höflerová, Ph.D.

Rozvojový projekt MŠMT a EU (2006–2008)
Modulární systém studijních programů na vysokých školách v Moravskoslezském kraji a jeho realizace
Garant:prof. RNDr. Jiří Močkoř, DrSc.
Za KCD PdF OU participovali:prof. PhDr. Jana Svobodová, CSc., doc. PhDr. Diana Svobodová, Ph.D., Mgr. Pavlína Kuldanová, Ph.D., doc. Mgr. Ing. Radomil Novák, Ph.D.

Projekt Evropských strukturálních fondů (2007–2008)
Nová role učitele – budoucnost učitelů ve světě práce v Moravskoslezském kraji
Hlavní řešitelé:Mgr. Lucie Dokoupilová, Ph.D., MBA, prof. PhDr. Josef Malach, CSc.

Zveřejněno / aktualizováno: 14. 06. 2019