Archiv aktualit
V dubnu 25. a 26. se uskutečnila na Katedře preprimární a primární pedagogiky Pedagogické fakulty Ostravské univerzity mezinárodní konference o inovacích v předškolním vzdělávání, která navázala na inspirativní workshopy v rámci spolupráce s polskou univerzitou.
Dne 21. listopadu proběhlo slavnostní odpoledne prvního ročníku Ceny děkana, kterou děkan Pedagogické fakulty vybraným kandidátům z kandidátů navržených na tuto cenu, předal. Cena oceňuje ty, kteří se významně zasluhují o rozvoj a dobré jméno Pedagogické fakulty i Ostravské univerzity.
Gaudeamus je veletrh s více než 29 letou tradicí, který napomáhá studentům středních škol v maturitních ročnících rozhodnout se, jakým směrem se vydají po dokončení středoškolského studia.
Akademičtí pracovníci z Katedry preprimární a primární pedagogiky, se 9. listopadu 2023, v rámci IV. Mezinárodního workshopu, aktivně účastnili druhého „outdorového vorkshopu“, v polském Arboretu Moravské brány v Raciborzi.
Studium na vysoké škole pro nás vždy bylo nejen o získávání vzdělání, ale také o získávání zážitků a přátel na celý život. Týdenní pobyt v malebném městě Nowy Sącz v Polsku, kam jsme vyjely v rámci projektu Erasmu+, nás obohatil ve všech zmíněných směrech.
30. května se uskutečnil plánovaný III. Mezinárodní workshop, tentokrát v polském Arboretu Moravské brány v Raciborzi. Aktivně se ho účastnili akademičtí pracovníci, spolupracující univerzity a vysoké školy, z katedry preprimární a primární pedagogiky Pedagogické fakulty Ostravské univerzity a Vysoké školy aplikovaných věd z Raciborzi v Polsku.
Kulatý stůl v rámci spolupráce Ostravské univerzity a Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání ORP magistrátu města Ostrava III.
Dne 10. května 2023 se na MŠMT uskutečnilo jednání Národní rady Unie školských asociací ČR – CZESHA.
Inspirativní setkání s akademickými pracovníky a studenty studijních programů preprimární a primární pedagogiky ostravské univerzity a spolupracující Vysoké školy aplikovaných věd z Raciborzi v Polsku.
V pondělí 12. prosince 2022 se uskutečnilo inspirativní setkání akademických pracovníků a studentů Ostravské univerzity a akademiků a studentů spolupracující univerzity a vysoké školy z PL, ředitelek a učitelek mateřských škol.
V termínu od 17. do 21. října 2022 jsme se měly jako studentky katedry preprimární a primární pedagogiky Pedagogické fakulty Ostravské univerzity v Ostravě možnost zúčastnit projektu BIP – Blended Intensive Program, který byl organizovaný Pedagogickou fakultou Univerzity v Prešově.
Dne 23. května 2022 od 13:30 hodin v Jednacím sále Valdštejnského paláce v Praze proběhl seminář nazvaný
Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání. Seminář byl pořádán Výborem pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR.
Naše katedra na učebně číslo 135 přivítala uchazeče, kteří mají zájem začít v nadcházejícím akademickém roce studovat obory Učitelství pro mateřské školy nebo Učitelství 1. stupně základní školy.
Od roku 2018 se Karin Fodorová z OU podílí na úspěšném průběhu projektu MAP ORP Ostrava II
Členové katedry se od 1. prosince 2020 zapojili do činnosti Komunity vzdělavatelů budoucích učitelů, kterou iniciují nezisková organizace Učitel naživo a spolek Otevřeno.
Na katedře pedagogiky primárního a alternativního vzdělávání Pedagogické fakulty OU dne 16. června 2009 konference s názvem „Výsledky pedagogického projektování v bakalářském studiu učitelství pro mateřské školy“.
Pracovníci katedry pedagogiky primárního a alternativního vzdělávání Pedagogické fakulty OU uspořádali 14. ledna 2010 mezinárodní vědeckou konferenci nazvanou „Aktuální otázky preprimárního a primárního vzdělávání“.
Setkání bylo uskutečněno v rámci projektu
Podpora společenství praxe jako nástroj rozvoje klíčových kompetencí, reg. číslo projektu CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_011/0000660, který Pedagogická fakulta Ostravské univerzity realizuje ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci.
Od 1. března 2017 je některými akademickými pracovníky Pedagogické fakulty Ostravské univerzity řešen projekt Evropských strukturálních a investičních fondů, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání Kompetentní pedagog a žák – kolegiální podpora jako cesta k modernímu a kvalitnímu vzdělávání. V projektu participují mateřské školy Ostrava - Poděbradova, Ostrava - A. Gavlase 12A a Ostrava - Hornická.
Na katedře probíhají aktivity spojené s řešením projektu Podpora společenství praxe jako nástroj rozvoje klíčových kompetencí CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_011/0000660, který akademičtí pracovníci Pedagogické fakulty Ostravské univerzity řeší ve spolupráci s akademickými pracovníky Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.