Inovace ve vzdělávání v mateřských školách

V pondělí 12. prosince 2022 se uskutečnilo inspirativní setkání akademických pracovníků a studentů Ostravské univerzity a akademiků a studentů spolupracující univerzity a vysoké školy z PL, ředitelek a učitelek mateřských škol.

Všichni zúčastnění se měli možnost zapojit do vybraných aktivit. V rámci celého odpoledne byla mezi studenty a pedagogy navázána spolupráce, která bude zajisté inspirativní pro jejich další odbornou práci.

Mezinárodní workshop představil nové aktivity pro vzdělávání dětí v mateřských školách zaměřených na alternativní vzdělávání podle pedagogiky Celestina Freineta a inovace v oblasti hudebního rozvoje dětí předškolního věku.

Profil Celestina Freineta a hlavní principy jeho pedagogiky přestavila dr Kornelia Solich, akademička z Akademie aplikovaných věd v Raciborzi, která je zároveň předsedkyní raciborské regionální skupiny PSAP. Ve své akademické práci využívá principy freinetovské pedagogiky.

Další inspirací byly inovace pro vzdělávání dětí v mateřské škole v nových hudebních edukačních metodách. Ty v tvůrčích aktivitách předvedla dr. Anna Trzcionka-Wieczorek, která se jim věnuje na profesionální úrovni.

Inovace ve vzdělávání v mateřských školách

Zveřejněno / aktualizováno: 19. 12. 2022