III. Mezinárodní outodoorový workshop – Inovace v předškolním vzdělávání

30. května se uskutečnil plánovaný III. Mezinárodní workshop, tentokrát v polském Arboretu Moravské brány v Raciborzi. Aktivně se ho účastnili akademičtí pracovníci, spolupracující univerzity a vysoké školy, z katedry preprimární a primární pedagogiky Pedagogické fakulty Ostravské univerzity a Vysoké školy aplikovaných věd z Raciborzi v Polsku. Přítomni byli také učitelé z mateřských škol z České a Polské republiky. Všechny připravené aktivity byly spojené s prožíváním přírody a tvořivostí. Byly prezentací pedagogiky Celestina Freineta a jejími možnostmi pro využití dílčích aktivit v přírodním terénu.

V rámci plnění úkolů jsme se vydali po naučných stezkách a ponořili se do zeleně a hudby lesa.

V každém z účastníků zanechal outdoorový workshop díky překrásné přírodě umocněné slunným počasím neopakovatelný zážitek. Byl příležitostí nejen pro získávání nových edukačních námětů, ale také pro navázání mezinárodní spolupráce a přátelství učitelek v předškolním vzdělávání dvou zúčastněných zemí.

Zdařilá akce byla ukončena příslibem pro další mezinárodní workshop v novém akademickém roce 2023/2024.

III. Mezinárodní outodoorový workshop – Inovace v předškolním vzdělávání

Zveřejněno / aktualizováno: 05. 06. 2023