II. mezinárodní workshop Inovace ve vzdělávání v mateřských školách

Inspirativní setkání s akademickými pracovníky a studenty studijních programů preprimární a primární pedagogiky ostravské univerzity a spolupracující Vysoké školy aplikovaných věd z Raciborzi v Polsku.

II. edice mezinárodního workshopu se uskutečnila 25. dubna 2023 v učebnách pedagogické fakulty. Byly prezentovány nové inspirace pro vzdělávání dětí v mateřských školách. Pozornost jsme zaměřili na alternativní vzdělávání a inovace v oblasti matematického vzdělávání dětí předškolního věku.

Profil Celestina Freineta a hlavní principy jeho pedagogiky představila dr. Kornelia Solich, akademička z Vysoké školy aplikovaných věd v Raciborzi, která je zároveň předsedkyní raciborzské regionální skupiny PSAPF.

Podle Freineta by se v pedagogice měly používat metody založené na svobodném zkoumání světa a tvůrčích činnostech. Inovativní způsoby seznamování dětí se světem matematiky různými didaktickými prostředky, představili studenti z Akademie aplikovaných věd v Raciborzi, kteří jsou členové vědeckého kroužku, spolu se svým tutorem Dr. Tomaszem Szwedem.

Inovativní metodou "kódování na koberci", představila mgr. Patrycja Kalus. Je to metoda, která rozvíjí základní kognitivní funkce jako je paměť, pozornost, analýza, vizuální a sluchová syntéza a motorická koordinace.

Účastníci workshopu se měli možnost zapojit do vybraných aktivit, vyzkoušet si je a také navázat spolupráci a přátelství, které je zajisté inspirativní pro jejich profesi učitelky mateřské školy.

Těšíme se na naše setkání na III. a tentokrát outdorovém workshopu v arboretum v Raciborzi, které se bude konat 30. května 2023. Pozvánku a možnost přihlásit se budeme prezentovat v aktualitách.

II. mezinárodní workshop Inovace ve vzdělávání v mateřských školách

Zveřejněno / aktualizováno: 02. 05. 2023