Seminář Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání 23. května 2022 v Jednacím sále Valdštejnského paláce v Praze

Dne 23. května 2022 od 13:30 hodin v Jednacím sále Valdštejnského paláce v Praze proběhl seminář nazvaný Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání. Seminář byl pořádán Výborem pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR. Z katedry preprimární a primární pedagogiky se semináře zúčastnily doc. PaedDr. Radmila Burkovičová, Ph.D.PhDr. Bc. Karin Fodorová, PhD.

Po úvodních slovech senátora prof. Jiřího Drahoše, předsedy výboru a senátorky ing. Jaromíry Vítkové, místopředsedkyně výboru, převzala jednání Mgr. Hana Splavcová, členka Řídicí pracovní skupiny MŠMT k revizi Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání a seznámila přítomné se základními principy, záměry úprav a harmonogramem prací. Krátce odůvodnil postup prací, návaznost vzdělávacích programů a filozofii jejich inovací RNDr. Kamil Ubr, ředitel Odboru kurikula všeobecného vzdělávání z Národního pedagogického institutu. Poté vystoupila PhDr. Hana Havlínová, Ph.D., garantka prvostupňového vzdělávání s příspěvkem Pedagogická diagnostika a plynulý přechod z předškolního do základního vzdělávání. Následovala bohatá odborná diskuse, která vygenerovala některé podněty k revizi Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání a k zajištění plynulého přechodu dětí z mateřské školy do 1. třídy základní školy, do které se zapojily obě členky katedry.

Seminář Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání 23. května 2022

Zveřejněno / aktualizováno: 26. 05. 2022