Doporučená literatura z oboru speciální pedagogika

• ADAMUS, P., VANČOVÁ, A., LÖFFLEROVÁ, M, Poruchy autistického spektra v kontextu aktuálních interdisciplinárních poznatků. Ostrava: Ostravská univerzita, Pedagogická fakulta, 2017.
  • ČERNÁ, M. Česká psychopedie. Praha: Karolinum, 2008.
  • DVOŘÁK J. Logopedický slovník. Žďár n/S.: Logopaedika clinica; 1998.
  • HAMPL, I. Surdopedie. Ostrava: Ostravská univerzita, 2013.
  • HORÁKOVÁ, R., Sluchové postižení – úvod do surdopedie. Praha: Portál, 2012.
  • HROMÁDKOVÁ, L. Šilhání. Praha: Národní centrum ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů, 2011.
  • HRUBÝ, J. Velký ilustrovaný průvodce neslyšících a nedoslýchavých po jejich vlastním osudu, 1 díl. Praha: Federace rodičů a přátel sluchově postižených, 1999.
  • JANKŮ, K., HARČARÍKOVÁ, T. Multidimenzionalita tělesného postižení z pohledu komplexní rehabilitační péče. Ostrava: Ostravská univerzita, 2016.
  • KALEJA, M. Základy etopedie. Ostrava: Ostravská univerzita, Pedagogická fakulta, 2013.
  • KALEJA, M. Dítě v riziku poruch chování, s poruchou chování a s problémy v chování. Ostrava: Ostravská univerzita, Pedagogická fakulta, 2011.
  • KILDUFF, D., NOVOHRADSKÁ H. Základy oftalmopedie. Ostrava: Ostravská univerzita v Ostravě, 2017.
  • KLENKOVÁ J. Logopedie. Praha: Grada Publishing a.s.; 2006.
  • KOCHOVÁ, K., SCHAEFEROVÁ, M. Dítě s postižením zraku: rozvíjení základních dovedností od raného po školní věk. Praha: Portál, 2015.
  • LECHTA V. Symptomatické poruchy řeči u dětí. Praha: Portál; 2008.
  • LECHTA V. Diagnostika narušené komunikační schopnosti. Praha: Portál; 2003.
  • LEJSKA, M. Foniatrie pro speciální pedagogy. Brno: Paido, 2000.
  • NOVOSAD, Libor. Tělesné postižení jako fenomén a životní realita. Praha: Portál, 2011.
  • OPATŘILOVÁ, D. Edukace osob s těžkým postižením a souběžným postižením více vadami: Education of persons with severe disability and multiple disability. Brno: Masarykova univerzita, 2013.
  • PIPEKOVÁ, J. a kol. Kapitoly ze speciální pedagogiky. 3. vydání. Brno: Paido, 2010.
  • POKORNÁ, V. Teorie a náprava vývojových poruch učení a chování. Praha: Portál, 2001.
  • RENOTIÉROVÁ, M., LUDÍKOVÁ L. Speciální pedagogika. Olomouc: Univerzita Palackého, 2006.
  • SLOWÍK, J. Speciální pedagogika. 2. vydání. Praha: Grada, 2016.
  • ŠVARCOVÁ I. Mentální retardace. Praha: Portál, 2011.
  • VALENTA, M. Přehled speciální pedagogiky: rámcové kompendium oboru. Praha: Portál, 2014.
  • VALENTA, M., MÜLLER, O. Psychopedie. Praha: Parta, 2013.
  • VÍTKOVÁ, M. Somatopedické aspekty. Brno : Paido, 2006.
  • ZELINKOVÁ, O. Poruchy učení. Praha: Portál, 2015.

Zveřejněno / aktualizováno: 21. 03. 2021