Neváhej a vyjeď s námi do zahraničí!

Propojit studium speciální pedagogiky na OU se studiem v zahraničí? Žádný problém!! Připojte se k mnoha studentům, kteří již mají tuto skvělou zkušenost za sebou! Jako třeba Adéla Pilchovská a Julia Masná, které strávily semestr na univerzitě v Jižní Korei. Nechte se inspirovat a v případě zájmu neváhejte kontaktovat katedrového koordinátorku pro internacionalizaci dr. Editu Satinskou.

Postřehy z Jižní Koreje od  Adély Pilchovské

Studentka speciální pedagogiky Adéla Pilchovská se zúčastnila programu VIA, který Ostravská univerzita nabízí. Jedná se o studijní pobyt, letní školu či praktickou stáž po celém světě. Ostravská univerzita spolupracuje s univerzitami v USA, Jihokorejské republice, Číně, Mexiku, Thajsku, Japonsku, Austrálii, Argentině a v jiných zemích. Adéla si zvolila univerzitu v Soulu v Jižní Koreji a podělila se s námi o své zážitky.

Soongsil university

Soongsil university je univerzita, na které jsme studovali. Kvůli kovidové situaci studium zde probíhalo online. I přes tuto skutečnost však byly na škole připravené zajímavé programy od našich buddy. Jednalo se o různé soutěže a hry, za které jsme poté obdrželi i malou drobnost. Během semestru jsme pak dostávali od vyučujících úkoly. Většinou šlo o přípravu různých prezentací. Zkoušky probíhaly v tzv. midterm a pak ještě na konci školního roku. Všechny zkoušky byly písemné.

Soongsil university

Korejské jídlo

Nevím, jak nejlépe popsat a vystihnout korejské jídlo, jedním slovem je výborné! Ráda bych poukázala na to, že se nejedná pouze o rýži, ale že tato kuchyně nabízí neskutečný počet surovin a chutí. Např. Dumpklings (rýžové knedlíčky plněné vepřovým masem), Tteokbokki (pálivé rýžové “koláčky”), které jsou někdy pálivé až tak, že se nedají dojíst. Časem jsem si zvykla. Velice typické je korejské BBQ, kde si vlastně maso připravíte sami.

Korejské jídlo - ukázka

Soul

Soul je hlavní město Jižní Koreje. Jen pro představuju, žije zde 10 milionů lidí (to je skoro stejný počet obyvatel, jaký je v celé České republice). Dá se říct, že je to město plné kontrastů. Na jedné straně zde narazíte na hlučné ulice s moderními budovami, a pak klidně uprostřed města potkáte několik chrámů.

Hanbok

Hanbok je tradiční korejský kroj. S tímto krojem můžete do kteréhokoliv chrámu zadarmo. V půjčovně si můžete vybrat z několika druhů krásných šatů a navíc se můžete nechat i učesat. Nejlepší období na to, vyzkoušet si tento kroj je, když začínají růst sakury.

Ulice města, chrám

Trhy

Trhy zde naleznete skoro všude. Typické jsou pro ně babičky, které prodávají své zboží za každého počasí. Najdete tu skoro všechno! Ovoce a zelenina jsou v Koreji hodně drahé a právě na trhu se dají nakoupit o něco levněji.

Trhy

Zážitky

V neposlední řadě poznáte spoustu nových inspirujících lidí. Budete mít mnoho zkušeností a zážitků, na které nikdy nezapomenete. Opravdu to stojí za to!

Zážitky

Zveřejněno / aktualizováno: 29. 08. 2022