Konference Didaktické impulsy trhala rekordy

DIDAKTICKÉ IMPULSY 4

Ostrava 16. října 2021

logo Už počtvrté se na půdě katedry českého jazyka a literatury s didaktikou Pedagogické fakulty Ostravské univerzity sešli odborníci z nejrůznějších domácích i zahraničních pracovišť v rámci již zavedeného cyklu vědeckých konferencí s názvem Didaktické impulsy.

Bohužel ani letos však nešlo o setkání v klasickém slova smyslu. Jako pořadatelé jsme opět – pro jistotu – dali přednost online formátu vědeckého zastavení. Ačkoli jsme se původně obávali, že po dlouhých měsících nucené osobní i pracovní izolace nebudou případní přispěvatelé tomuto konferenčnímu formátu příliš nakloněni, opak byl pravdou. Ve virtuálním prostoru jsme nakonec přivítali rekordních 41 aktivních i pasivních účastníků, mezi nimiž nechyběli kolegové ze tří zahraničních pracovišť (Prešovská univerzita na Slovensku, Užhorodská národní univerzita na Ukrajině a Vídeňská univerzita v Rakousku).

A co víc! Po čtyřech letech usilovné práce se podařilo beze zbytku naplnit původní záměr Didaktických impulsů, tedy vybudovat zázemí, jež by sloužilo zejména specifickým potřebám posluchačů doktorských studijních programů. Těch se letos sešlo celkem deset a tematický záběr jejich příspěvků byl opravdu široký, jak je zřejmé z přiloženého programu.

Velkým překvapením a radostí zároveň se stala účast pedagogických odborníků z praxe, konkrétně z projektu SYPO (Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů) a ze Společnosti učitelů českého jazyka a literatury. Právě propojení akademického a praktického pohledu se v mnohých ohledech ukázalo jako více než užitečné.

Program konference
9:00 – 9:10 hod.
zahájení, přivítání účastníků

9:10 – 10:45 hod.