Podnětné setkání studentů bohemistky a jejich pedagogů

skupinové foto

Katedra českého jazyka a literatury s didaktikou je už řadu let zapojena do projektu AKTION, jehož stěžejním cílem je podpora spolupráce mezi rakouskými a českými vědeckými a vzdělávacími institucemi. Pedagogové z Vídeňské univerzity, Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Ostravské univerzity pro své studenty každoročně připravují pobyty na jednom ze zapojených pracovišť. Letošní čtyři dubnové dny, konkrétně 9. až 12. dubna 2019, strávilo dvacet studentů a čtyři pedagogové v Ostravě. Spolu se studenty a učiteli hostitelské katedry absolvovali rozmanité aktivity, vydali se na exkurzi do okolí Ostravy (zámek Kunín, Nový Jičín, Štramberk), navštívili divadelní představení, dětské oddělení ostravské knihovny, hospitovali v hodině češtiny na ZŠ, vyslechli si řadu přednášek jazykového i literárního zaměření. Zvláště vídeňští studenti oceňovali možnost komunikovat s rodilými mluvčími a posilovat svou znalost češtiny.

Ivana Gejgušová

Zveřejněno / aktualizováno: 10. 05. 2019