„Kapuce“ se i napodruhé více než vydařila!

Po velkém úspěchu na podzim minulého roku se na pedagogickou fakultu vrátily workshopy Kapuce od mikiny aneb Čtenářské dílny v praxi opět pod vedením odbornice na metodiku práce s uměleckým textem Ninou Rútovou. Tentokrát byly workshopy pojaty mezioborově – zapojili se do nich studenti katedry českého jazyka a literatury s didaktikou a katedry výchovy k občanství. Propojil je zájem o aktuální problémy současných teenagerů zprostředkovaný povídkami z knihy Kapuce od mikiny (např. kyberšikana, handicap, závislost, vnitřní svoboda, manipulace, předsudky apod.). Studenti si vyzkoušeli lekci čtení sami na sobě, dostali tím názornou instruktáž, jak takovou lekci zorganizovat, co by měla obsahovat a jaké cíle by mohla plnit. Ohlasy byly mimořádně pozitivní!

Kapuce od mikiny

Zveřejněno / aktualizováno: 27. 03. 2023