Pobyt na zahraniční univerzitě je přínosný pro studenty i akademiky

Působení na univerzitách v blízkém i vzdálenějším zahraničí mohou v rámci různých programů zakusit studenti i vyučující OU. Tuto zkušenost lze všem jednoznačně doporučit: vystoupíme ze zaběhlých kolejí, poznáme nová prostředí a nové lidi, jiný způsob myšlení, získáme nové podněty. Členové KCD vzhledem ke svému odbornému zaměření dlouhodobě a nejčastěji navštěvují univerzitní pracoviště v sousedních zemích – na Slovensku a v Polsku. Obvyklé krátkodobé výukové výjezdy doplnila na sklonku loňského roku dr. Pavlína Kuldanová měsíčním pobytem na Institutu slovanské filologie Vratislavské univerzity.

Foto z: https://uwr.edu.pl/en/uwr_historia/uniwersytet-wroclawski/

Výukové činnosti završila svým podílem na programu předvánočního setkání bohemistického oddělení, věnovaného tradicím a obyčejům českých Vánoc.

Účastníci si jednak vyslechli přednášku na dané téma, ale hlavně se zapojili do praktických aktivit, např. do jazykových her nebo do výroby nepečeného cukroví a obložených chlebíčků, během nichž studenti procvičovali konverzaci v češtině. Dr. Kuldanová se studenty 1. a 2. ročníku bakalářského studia připravila několik vánočních písní, jejichž zpěv si studenti – přes snahu lektorky o korekci jejich výslovnosti – užívali.

Pobyt na zahraniční univerzitě je přínosný pro studenty i akademiky

Zveřejněno / aktualizováno: 27. 02. 2023