Co mám dělat, když chci vyjet

A. Získej informace!

1. Koukni se na web PdF!
  2. Sleduj FacebookInstagram, kde jsou pravidelně zveřejňovány informace o výjezdech, výběrových řízeních nebo akcích, které jsou pořádány v rámci internacionalizace PdF OU.
  3. Nepřehlédni také Tvůj studentský email nebo Portál OU, kde jsou zveřejňovány výzvy pro studentské mobility.
  4. Další podrobnější informace a tipy jsou prezentovány na Go Abroad Festival, Mobility Day PdF a Erasmus Coffee (před každým výběrovým řízením), kde potkáš studentské koordinátory a absolventy výjezdu z řad tvých spolužáků.

infografika

B. Přihlas se k výběrovému řízení a vycestuj!

1. Termín vyhlášení Erasmus+ na PdF bývá zpravidla v únoru nebo březnu pro celý následující akademický rok.
  2. Nejdůležitější je si včas podat přihlášku i se všemi přílohami a kontaktovat svého fakultního koordinátora, který ti s celým procesem pomůže a dá ti celkové informace ohledně tvého výjezdu – co je potřeba udělat, na co se připravit, kam lze vyjet apod. – Mgr. Daniel Kopitz.

C. Jak vypadá výběrové řízení a co po něm:

1. V rámci výběrového řízení tě čeká motivační pohovor v českém i anglickém jazyce nebo v jazyce podle cílové destinace. Během pohovoru se posuzuje zejména motivace, proto je dobré se na pohovor připravit.
  2. V případě úspěšného výběrového řízení zasílá fakultní koordinátor nominační dopis na univerzitu podle tvé volby.
  3. Následuje sestavení studijní smlouvy tzv. „Learning Agreement (LA)“ – vybíráš si předměty na zahraniční univerzitě (s tím ti pomůže tvůj katedrový koordinátor) a zajistíš si potřebné podpisy s pomocí fakultního koordinátora. V případě praktické stáže si ve smlouvě vyplníš náplň stáže a opět zajistíš podpisy s pomocí fakultního koordinátora
  4. Sjednáváš si cestovní pojištění pro pobyt v zahraničí, které pokryje celou dobu tvého pobytu od prvního až do posledního dne nepřetržitě.
  5. Podepisuješ „Účastnickou smlouvu“ a poté dostáváš finanční stipendium.
  6. Gratulace. Teď už máš vše hotovo a můžeš vyrazit!

Zveřejněno / aktualizováno: 17. 02. 2023