Co mám dělat, když chci vyjet
A. Získej informace!
- Koukni se na web PdF!
- Sleduj Facebook a Instagram, kde jsou pravidelně zveřejňovány informace o výjezdech, výběrových řízeních nebo akcích, které jsou pořádány v rámci internacionalizace PdF OU.
- Nepřehlédni také Tvůj studentský email nebo Portál OU, kde jsou zveřejňovány výzvy pro studentské mobility.
- Další podrobnější informace a tipy jsou prezentovány na Go Abroad Festival, Mobility Day PdF a Erasmus Coffee (před každým výběrovým řízením), kde potkáš studentské koordinátory a absolventy výjezdu z řad tvých spolužáků.
B. Přihlas se k výběrovému řízení a vycestuj!
- Termín vyhlášení Erasmus+ na PdF bývá zpravidla v únoru nebo březnu pro celý následující akademický rok.
- Nejdůležitější je si včas podat přihlášku i se všemi přílohami a kontaktovat svého fakultního koordinátora, který ti s celým procesem pomůže a dá ti celkové informace ohledně tvého výjezdu – co je potřeba udělat, na co se připravit, kam lze vyjet apod. – Mgr. Daniel Kopitz.
C. Jak vypadá výběrové řízení a co po něm:
- V rámci výběrového řízení tě čeká motivační pohovor v českém i anglickém jazyce nebo v jazyce podle cílové destinace. Během pohovoru se posuzuje zejména motivace, proto je dobré se na pohovor připravit.
- V případě úspěšného výběrového řízení zasílá fakultní koordinátor nominační dopis na univerzitu podle tvé volby.
- Následuje sestavení studijní smlouvy tzv. „Learning Agreement (LA)“ – vybíráš si předměty na zahraniční univerzitě (s tím ti pomůže tvůj katedrový koordinátor) a zajistíš si potřebné podpisy s pomocí fakultního koordinátora. V případě praktické stáže si ve smlouvě vyplníš náplň stáže a opět zajistíš podpisy s pomocí fakultního koordinátora
- Sjednáváš si cestovní pojištění pro pobyt v zahraničí, které pokryje celou dobu tvého pobytu od prvního až do posledního dne nepřetržitě.
- Podepisuješ „Účastnickou smlouvu“ a poté dostáváš finanční stipendium.
- Gratulace. Teď už máš vše hotovo a můžeš vyrazit!
Zveřejněno / aktualizováno: 17. 02. 2023