Spolupráce Katedry preprimární a primární pedagogiky Pedagogické fakulty Ostravské univerzity a Unie školských asociací ČR CZECHA

Dne 10. května 2023 se na MŠMT uskutečnilo jednání Národní rady Unie školských asociací ČR – CZESHA.

Za Asociaci předškolního vzdělávání se ho účastnila z Katedry preprimární a primární pedagogiky Pedagogické fakulty Ostravské univerzity PhDr. Bc. Karin Fodorová, PhD. Na jednání byli přítomni ředitelé školských asociací a představitelé MŠMT Mgr. Jan Mareš, MBA, vrchní ředitel sekce vzdělávání a mládeže; Ing. Bc. Petr Bannert, Ph.D., ředitel odboru středního, vyššího odborného a dalšího vzdělávání a Ing. Miroslav Krejčí, ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání.

Témata jednání se dotýkala současných inovací ve vzdělávání v regionálním školství, včetně problematiky vzdělávání ukrajinských dětí, žáků a studentů. Pro Katedru preprimární a primární pedagogiky Pedagogické fakulty Ostravské univerzity tato jednání jsou příležitostí pro sdílení poznatků a dat získaných v rámci projektů a výzkumů na obou katedrách o současném inovativním vzdělávání v regionálním školství, tedy ve vzdělávání předškolním a základním.

Zveřejněno / aktualizováno: 26. 05. 2023