Výstavní činnost PRO region II

Poskytovatel dotace: Moravskoslezský kraj
Příjemce dotace: Ostravská univerzita

Financování projektu

Klíčová aktivita KA1 „Výstavní činnost v GALERII STUDENT“:

Celková výše finančního krytí KA1: 240 000,- Kč
Finanční krytí KA1-poskytnutá dotace: 120 000,- Kč

Klíčová aktivita KA3 „Hravé obrazy s pohádkovými motivy“:

Celková výše finančního krytí KA3: 60 000,- Kč
Finanční krytí KA3-poskytnutá dotace: 30 000,- Kč

Doba realizace projektu

Zahájení realizace projektu: 1. ledna 2023
Ukončení realizace projektu: 31. prosince 2023

Řešitel projektu KA1: Mgr. Tomáš Koudela, Ph.D.
Řešitel projektu KA3: Mgr. Dana Vicherková, Ph.D.

Klíčová aktivita KA1 „Výstavní činnost v GALERII STUDENT“

Prostřednictvím Galerie Student, má Ostravská univerzita jako významný aktér rozvoje regionu ambici, participovat také v roce 2023 na profesionálním výtvarném provozu v MSK. Záměrem je realizace výstav a doprovodného programu v Galerii Student, která je součástí PdF OU. Ostravská univerzita zároveň poskytuje možnost svým studentům zapojit se do produkce výstav a realizace vedlejších vzdělávacích aktivit. Získané zkušenosti dávají studentům předpoklad pro budoucí, snadnější uplatnění se na trhu práce.

Klíčová aktivita KA3 „Hravé obrazy s pohádkovými motivy“

Ambicí autorské výstavy a autorského čtení je prezentace pohádkových eduobrazů – jedná se o pohádkové ilustrace z tvorby studentů a pracovníků Pedagogické fakulty Ostravské univerzity. Hlavní podstatou této autorské výstavy je vzbudit a podpořit zájem o výtvarnou tvorbu a četbu u účastníků autorské výstavy. Pozornost bude zaměřena především na intaktní a neintaktní skupiny dětí/ žáků MŠ, ZŠ, případně SŠ, dětí z dětského domova s pečovatelskou péčí, dětí z centra pro rodinu a sociální péčí a skupiny seniorů z domova s pečovatelskou péčí.

Hlavní cíle projektu

Klíčová aktivita KA1 „Výstavní činnost v GALERII STUDENT“

• Podpořit umělce a kulturní život v Moravskoslezském kraji.
  • Podpořit a posílit povědomí o Moravskoslezském kraji v rámci České republiky i v zahraničí.

Klíčová aktivita KA3 „Hravé obrazy s pohádkovými motivy“

• Rozvoj kvalitních vztahů založených na spolupráci, pomoci, zájmu o druhé, vzájemném porozumění, úctě, respektu, učení se navzájem napříč generacemi, podpoře tvořivosti a estetického cítění.
  • Podpora vzniku živých kulturních a edukačních (sociálních) mezigeneračních interakcí mezi budoucími učiteli a intaktními i neintaktními jedinci, či komunitami.

Aktivity projektu

Klíčová aktivita KA1 „Výstavní činnost v GALERII STUDENT“

Činnosti související s realizací výstav a doprovodného programu v Galerii Student Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

Klíčová aktivita KA3 „Hravé obrazy s pohádkovými motivy“

Organizace a realizace autorské výstavy, autorského čtení a prezentace pohádkových eduobrazů.

logo Moravskoslezský kraj

Zveřejněno / aktualizováno: 15. 06. 2023