OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Pedagogická fakulta > Součásti fakulty > Katedry > Katedra studií lidského pohybu > Celoživotní vzdělávání

Kurz základního školního lyžování - pro pedagogické pracovníky

Pořádá katedra studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity pod jednacím číslem DVPP: MSMT-22610/2017-1-949.

Kurz základního školního lyžování - pro pedagogické pracovníky
Termín:2. – 6. 1. 2020 (čtvrtek - pondělí)
Lektoři:doc. PhDr. Petr Kutáč, Ph.D. (diplomovaný učitel)
katedra studií lidského pohybu, Pedagogická fakulta OU
Mgr. Soňa Jurková (cvičitel lyžování)
katedra studií lidského pohybu, Pedagogická fakulta OU
Místo:Beskydy-Bílá (hotel Bauer, destinace Hořec) – moderní středisko vybavené technickým zasněžováním (jistota sněhu), 4 sedačková lanovka a 2 vleky, nabízí také večerní lyžování, upravované běžecké stopy.
Cena:4.290,- (ubytování, plná penze, vystavení licence, zapůjčení super krátkých lyží /SUPERSHORTIES/ pro výuku)
Doprava:vlastní
Termín podání přihlášky a platby:do 25. 10. 2019 z důvodu tlaku na výhodné ubytování v hotelu Bauer.

Dodržujeme rozsah školení, který je dán požadavky MŠMT - platnost vámi získaných licencí je nezpochybnitelná!

Poznámka: Vleky pro účastníky vzhledem k náplni kurzu a termínu konání nejsou vysokou položkou (bude se jednat o cca 800,- Kč na účastníka za celý kurz).

Jak se přihlásit:

Pro přihlášení je potřeba vyplnit formulář Přihláška na Instruktorský lyžařský kurz DVPP. Vyplněný formulář zaslat na: . (poznámka: ve formuláři vyplňujete rodné číslo – tento údaj potřebujeme pro vaše zapsání do univerzitního systému přihlášek).

Jak získáte informace o platbě a vaši účasti:

Všechny tyto informace dostanete na e-mail, který uvedete v přihlašovacím formuláři.

Tento kurz je zároveň instruktorským kurzem pro instruktory lyžování SLČR (Svaz lyžařů ČR). Absolventi kurzu mohou obdržet rovněž licenci INSTRUKTOR LYŽOVÁNÍ uznávanou SLČR!

Náplň kurzu:

• Metodika nácviku základních lyžařských dovedností (s ohledem na potřeby výuky na školních lyž. kurzech).
  • Aplikace výukových postupů a průpravných cvičení ve výuce lyžování
  • Využití pomůcek pro zpestření a zkvalitnění výuky (slalomové tyče, tenké laminátové tyče, mety, kužely, vodní nudle, míče).
  • Využití lyží SUPERSHORTIES (super krátké lyže – délka do 100 cm) pro výuku lyžování
  • Základy výuky běhu na lyžích

Doporučeno:

• Kurz je uručen pro zájemce o získání licence „Instruktor školního lyžování“ z řad učitelů a pedagogických pracovníků, kteří nemají aprobaci tělesná výchova.
  • Kurz je určen pro učitele tělesné výchovy, kteří se chtějí seznámit se současnými trendy v lyžování a jeho výuce.

Storno podmínky:

• storno do 30 dnů před nástupem – 20% ceny pobytu