Učitel jako sociální opora

„Jak se dělají inovace ve vzdělávání učitelů?“, to je název konference, která proběhla 19. června 2024 na Pedagogické fakultě MUNI v Brně, doktorka Hana Kubíčková zde představila svůj projekt „Učitel jako sociální opora“.

Prezident jmenoval nové profesory, čtyři z nich působí na Ostravské univerzitě

Více než 70 profesorek a profesorů jmenoval ve čtvrtek 13. června prezident republiky Petr Pavel spolu s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Mikulášem Bekem. V pražském Karolinu dekrety převzali také čtyři nově jmenovaní profesoři působící na Ostravské univerzitě – Daniel Jandačka, Jaroslav David, Zhivorad Tomovski a Pavel Hulva.

Srdečně Vás zveme do Galerie Student na výstavu polského umělce Zbigniewa Sikory

Zbigniew Sikora se narodil v roce 1985 ve Varšavě. V roce 2010 absolvoval Akademii výtvarných umění ve Varšavě v ateliéru prof. Jarosława Modzelewského. Studoval také v Ateliéru alternativního zobrazování vedeném prof. Włodzimierzem Szymańskim na Fakultě mediálních umění a scénografie a specializoval se na umění ve veřejném prostoru pod vedením prof. Mirosława Duchowského.

Excelentní výzkum v Ostravě? „Největší překážkou je myšlení lidí,“ říká hlavní řešitel projektu LERCO Roman Hájek

OU získala finanční dotaci 1,8 miliardy korun na podporu transformace a rozvoje regionu v oblasti inovací, vzdělávání, vědy a výzkumu. Zda je to moc nebo málo, jak umí vědci uvést výsledky svých výzkumů do praxe a jak se v Ostravě daří rozvíjet vědu, popsal hlavní řešitel projektu LERCO Roman Hájek.

Diskutujte s Ostravskou o zajímavých tématech. Na Meltingpotu probereme wellbeing, americké volby nebo genovou terapii

Ostravská univerzita bude mít letos na Meltingpotu opět své zastoupení – zajímavý program představí na UNIVERCITY OSTRAVA!!! stage, a to ve spolupráci s VŠB-TUO a městem Ostrava. Těšit se můžete na zajímavé pohledy na současná společenská témata i hravé a kreativní workshopy.

Fotoreportáž: Mezinárodní konference Janáčkiana 2024

Ve dnech 30. a 31. května proběhla tradiční mezinárodní muzikologická konference Janáčkiana 2024 pořádaná Katedrou hudební výchovy Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

Od 3. června 2024 zahajujeme přijímací řízení do programů Univerzity třetího věku

Centrum dalšího vzdělávání Pedagogické fakulty Ostravské univerzity otevírá pro akademický rok 2024/2025 přijímací řízení do programů Univerzity třetího věku.

O tenisku rektora 2024

Chystá se již třetí ročník univerzitního štafetového závodu „O tenisku rektora“, který je součástí běžeckého festivalu „Ostrava City Marathon“.

Postprisma / Postprism

Gočárova galerie, Pardubice, 20. dubna — 14. července 2024.

Pavel Forman: TransForman

Srdečně Vás zveme na samostatnou výstavu Pavla Formana z Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Ostravské univerzity do Centra současného umění DOX v Praze. Výstava potrvá do 18. srpna 2024.

Přijímáme nové zpěvačky a zpěváky do Vysokoškolského pěveckého sboru Ostravské univerzity (soprán, alt, tenor, bas)

Zpíváme vokální hudbu všech slohových období, spirituály, duchovní hudbu, úpravy lidových písní a populár v mnoha jazycích.

Otevření 2. kola přijímacího řízení do programů celoživotního vzdělávání na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity

Přijímací řízení bude otevřeno od pondělí 28. srpna 2023 od 7.00 hodin do naplnění kapacity jednotlivých programů.

Katedra speciální pedagogiky jako partner zahraniční univerzity výzkumně zkoumá dopady pandemie

Katedra speciální pedagogiky od 1. července 2022 řeší jako partner mezinárodního výzkumného projektu aktuální otázky školního vzdělávání.

Ostravská univerzita založila transparentní účet na podporu ukrajinských studentů

Nejen Ukrajinci na útěku ze své země nyní potřebují podat pomocnou ruku. Na Ostravské univerzitě máme devadesát ukrajinských studentek a studentů, kteří se vinou války ocitají bez podpory svých rodin.

Vyšla nová publikace o češtině z pohledu lingvistického i didaktického

Kolektiv autorek z katedry českého jazyka a literatury s didaktikou PdF OU vydal v těchto dnech monografii s názvem Čeština v edukaci: lingvistika a didaktika. Publikace je určena především budoucím i stávajícím učitelům českého jazyka, studentům bohemisticky zaměřených studijních programů a dalším zájemcům o češtinu.

Spolupráce na strategickém plánování předškolního vzdělávání

Od roku 2018 se Karin Fodorová z OU podílí na úspěšném průběhu projektu MAP ORP Ostrava II