Inovace předmětů prostřednictvím metod zážitkové pedagogiky

Název projektu:

Inovace předmětů prostřednictvím metod zážitkové pedagogiky

Řešitel projektu:

doc. Mgr. Steriani Elavsky, Ph.D.

Anotace:

Projekt reaguje na potřebu rozvíjet u studentů učitelství kompetence z pedagogicko-psychologické oblasti. Outdoor trénink (OT) jako prostředek zážitkové pedagogiky (ZP) je vhodnou metodou pro přípravu studentů v kontextu dnešního světa. ZP vytváří nové přístupy k učení, a je založena na zkušenostně reflektivní výuce pomocí řešení reálných situací. Výsledek učení je lehce přenositelný do praxe. Cílem je zvýšit kompetence akademiků v oblasti ZP a OT. Díky získaným kompetencím dojde k inovaci programové náplně kurzů Zážitkový kurz a Kurz pobytu v letní přírodě. Dále dojde k inovaci obsahu předmětů s prvky ZP. Inovace budou zaměřeny na zkušenostně reflektivní učení, rozvoj kreativity, práci s vnitřní motivací, společenskou zodpovědnost, kritické myšlení a využití reflexe a zpětné vazby. Pro zkvalitnění výuky bude dokoupeno vybavení pro aktivity v přírodě. Po absolvování budou studenti schopni získané kompetence přenést do praxe formou přípravy a organizace zážitkových aktivit.

Zveřejněno / aktualizováno: 30. 09. 2021