OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Pedagogická fakulta > Součásti fakulty > Katedry > Katedra výtvarné výchovy > Galerie Student

Gabriela Pienias vystavuje v Galerii Student

Gabriela Pienias ve svém aktuálním výstavním projektu Vegas vzala útokem vybrané tvůrčí přístupy a myšlenkové stereotypy. Hlavní hrdinové jejího vojska jsou lesk zlatých sprejů, úhly marně dohánějící své ujíždějící vlaky pravosti, jakož i řemeslná bravura bezhlavě zamilovaná do všudypřítomného hobby šmejdu. Koláže, asambláže, malby a sochy vystupují před divákem jako modely modelů koláží, asambláží, maleb a soch. Vybočují ze zorných úhlů a měřítek. V nejednom případě jen složitě rozlišitelné od materiálů v tradičním kvalitativním rozvrhu.“ Říká o výstavě polské umělkyně Gabriely Pienias kurátor Tomáš Koudela.

GABRIELA PIENIAS, *1985, POL

Gabriela je vizuální umělkyně a kurátorka. Vede ateliér kresby a grafiky na Katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

Ve své tvorbě se věnuje velkoformátovým obrazům, trojrozměrným objektům, sochám, instalacím a umění ve veřejném prostoru. Zabývá se angažovaným a komunitním uměním. Gabriela je taktéž organizátorkou konferencí a uměleckých festivalů zabývajících se současným uměním. V posledních letech se intenzivně angažuje ve výzkumu nejnovějšího evropského umění. Kurátorsky i umělecky působí v Ostravě.

Plakát

Zveřejněno / aktualizováno: 03. 12. 2020