OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Pedagogická fakulta > Součásti fakulty > Katedry > Katedra výtvarné výchovy > Ze života katedry > Aktuality

Několik vět jako připomínka 17. listopadu

Srdečně Vás zveme na vernisáž výtvarného projektu k připomenutí 17. listopadu 1989. V rámci Několika vět budou svá díla prezentovat umělci z Katedry výtvarné výchovy PdF OU a Fakulty umění OU.

Výstavní projekt Několik vět je přehlídkou výtvarných prací renomovaných umělců Ostravské univerzity, v některých případech výrazně participujících na událostech 17. listopadu roku 1989 či úzce spjatých s polistopadovou kulturní scénou Československa, respektive České republiky. Ostravští umělci budou své výtvarné realizace prezentovat ve Sprchách Národní kulturní památky Dolu Michal v Ostravě. Jejich prezentace budou mít charakter angažované vizuální intervence nejen k politické situaci v Československu před rokem 1989 a k listopadovým událostem roku 1989, ale budou taktéž autorskou interpretací současného kulturně-politického stavu ve střední Evropě.

Vystavující autoři: Daniel Balabán, Pavel Forman, Tomáš Koudela, František Kowolowski, Jiří Kuděla, Petr Lysáček, Ivo Sumec, Jiří Surůvka

Vernisáž se uskuteční ve středu 13. listopadu 2019 v prostorách Cechovny Dolu Michal v 18.00 společně s vernisáží výstavních projektů Viktor Frešo: Jump in the Fire, Co se do země vejde: Nostalgia (remix) a Oskar Ostrava 2019. Výstava potrvá do 8. prosince 2019. Otevírací doba Galerie Dolu Michal pro měsíce listopad a prosinec je út 13–17. Výstavu pořádá Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Ostravské univerzity ve spolupráci s Fakultou umění Ostravské univerzity, Galerií Student a Galerií Dolu Michal.

Zveřejněno / aktualizováno: 06. 11. 2019