OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Pedagogická fakulta > Součásti fakulty > Katedry > Katedra studií lidského pohybu > Celoživotní vzdělávání

Kurz Basic handball – pro pedagogické pracovníky

(kurz akreditován MŠMT - 11431/2020-2-347)

Pořádá krajský trenér MS KSH ve spolupráci s Katedrou studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

Termín:

Čtvrtek 10. září 202008:30 – 13:30
Čtvrtek 17. září 202008:30 – 13:30
Čtvrtek 24. září 202008:30 – 13:30

Lektor:

PaedDr. Rastislav Trtík, Licence A

Místo:

Hala míčových sportů TJ Ostrava
Várenská 3140/220,
702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Cena:

Termín podání přihlášky a platby:

do 7. září 2020

Pro přihlášení je potřeba vyplnit formulář Přihláška na kurz basic handball. Vyplněný formulář zaslat na: . (poznámka: ve formuláři vyplňujete rodné číslo – tento údaj potřebujeme pro vaše zapsání do univerzitního systému přihlášek).

Jak získáte informace o platbě a vaši účasti:

Všechny tyto informace dostanete na e-mail, který uvedete v přihlašovacím formuláři.

Náplň kurzu:

Dodržujeme rozsah školení, který je dán požadavky MŠMT.

Seznámení s programem Basic Handball bude probíhat formou vlastního prožitku a zkušenosti. Učastníci si přinesou s sebou sportovní oblečení a obuv.

Vysvětlivky:

HIIBM - hight intensity interval ball manipulation
GBA - game based approach
Kruh - kruh kolem prostředního žáka (kontrola KM)
KM - kritická místa

1)zásobník 60-ti pohybových her2 h
2)základní manipulace míčem1 h
3)technika provedení HIIBM1 h
4)určování kritických míst (KM) při nácviku HČ4 h
 a. držení míčed. driblování
 b. házeníe. první krok s míčem
 c. chytáníf. trojtakt
5)modelování didaktických stylů v závislosti na (GBA), kruh2 h
6)organizačně technická příprava hodiny Tv2 h
7)transferový efekt, přenos do dalších her2 h
Praktická aplikace, feedback, korekce1 h

Doporučeno:

• Kurz je určen pro zájemce o získání licence „Instruktor Basic Handball“ z řad učitelů a pedagogických pracovníků, kteří nemají aprobaci tělesná výchova.
  • Kurz je určen pro učitele tělesné výchovy, kteří se chtějí seznámit se současnými trendy výuky (mini)házené, nebo využít transferového efektu při výuce dalších míčových a jiných her.

• Poznámky: Pokud účastnící kurzu nevyjádří svůj nesouhlas a přání se zpracovaním osobních údajů formou krátkých videozáznamů, lze ze školící akce pořídit pracovní materiál jako poznámkový dokument pro každého účastníka.

Zveřejněno / aktualizováno: 15. 07. 2020