OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Pedagogická fakulta > Součásti fakulty > Katedry > Katedra anglického jazyka s didaktikou > Ze života katedry > Aktuality

Zahraniční studenti navštívili Velké Karlovice

Dne 25. listopadu 2018 se zahraniční studenti zúčastnili výletu do Velkých Karlovic. Hned po příjezdu se studenti z Turecka a Číny, s doprovodem české studentky, vydali podívat do nedaleké vesnice Pluskovec na venkovní galerii soch. Měli jedinečnou možnost prohlédnout si díla mistrů řezbářů, malou kapli a také vyřezávaný betlém. Poté se výprava přemístila do kostela Panny Marie Sněžné ve Velkých Karlovicích a na přilehlý Kateřinský jarmark. Samozřejmě nechyběla ochutnávka valašských pochutin jako je frgál, slivovice, nebo třeba škvarky. K poslechu hrála folklorní muzika, valašský dudák a také dětský sbor. Zahraniční studenti zde měli možnost nejenom ochutnávky místních dobrot, ale také viděli ručně malované baňky, vyzkoušeli si zdobení perníčků, nebo žasli nad černou kuchyní v místním muzeu. Celkový výlet se velmi vydařil, a tak nejen díky dobré náladě a hezkému počasí nám přátelé z Erasmu+ vzkázali, že to byl „nejkrásnější jarmark jaký kdy viděli“.

Kateřina Fabiánová

Zveřejněno / aktualizováno: 22. 01. 2019