Univerzita třetího věku začala navštěvovat galerii

Frekventanti ateliéru Malby Univerzity třetího věku Pedagogické fakulty Ostravské univerzity pod vedením Milana Cieslara navštívili Galerii výtvarného umění v Ostravě. V současné době zde vystavuje člen Katedry výtvarné výchovy PdF OU Pavel Forman. Autorská výstava s názvem Den noci představuje jeho figurativní malby z posledních let.

O patro výš vystavuje také malíř a pedagog Ivo Sumec z Fakulty umění OU. „Při interpretaci obrazů Iva Sumce, jehož výstava nese název Člověčí věci, se v sále objevil sám autor, promluvil k divákům a potvrdil náš výklad obrazů. Obě výstavy vzbudily silné emoce, protože se velmi liší výtvarným jazykem a každý z autorů pracuje zcela jinak s estetikou krásy,“ řekl Milan Cieslar.

Čtení v obrazech a jejich následná interpretace zaujala seniory natolik, že se budou návštěvy výstav cyklicky opakovat.

Univerzita třetího věku začala navštěvovat galerii

Zveřejněno / aktualizováno: 09. 02. 2024