Přednáška prof. Paul B. Laursen, Ph.D. na téma The ketogenic diet - its role in human health and exercise performance

Přednáška proběhne:

Ostravská univerzita, Katedra studií lidského pohybu
úterý 5. 9. 2017 v 10:00 (budova V, V-215)

Prof. Paul B. Laursen, Ph. D.

Prof. Paul B. Laursen, Ph. D. je externím profesorem zátěžové fyziologie na Auckland University of Technology (Nový Zéland). V předchozích 8 letech zároveň působil jako vedoucí fyziologické sekce na instituci High Performance Sport New Zealand, která zajišťuje odborné zázemí pro vrcholové sportovce na Novém Zélandu. Prof. Paul Laursen, Ph.D. má více než 100 publikací v prestižních vědeckých časopisech, které byly dosud více než 7000 krát citovány (H-index 46). Je součástí edičního týmu časopisu Journal of Science and Medicine in Sport.

V současnosti působí jako konzultant, trenér a externí profesor. Zaměřuje se zejména na témata vysoce intenzivního intervalového tréninku, ketogenní diety, termoregulaci, variability srdeční frekvence a autonomního nervového systému.

Zveřejněno / aktualizováno: 30. 08. 2017