Stručný harmonogram a průvodce přijímacího řízení

15. listopadu 2023 otevření podávání přihlášek ke studiu
Od tohoto data je aktivní podávání přihlášek ke studiu. Uchazeči mohou podat přihlášku (v případě zájmu i více přihlášek) ke studiu na Pedagogickou fakultu. Seznam otevřených programů v přijímacím řízení. S podáním přihlášky je spojen poplatek ve výši 650 Kč. Bez uhrazení tohoto poplatku není přihláška fakultou přijata (není platná). Poplatek je možné uhradit nejpozději 15. března 2023.

15. března 2023 uzavření podávání přihlášek ke studiu
Po tomto mezním datu nebude možné podávat přihlášky ke studiu (kromě doktorských studijních programů), pokud by fakulta neprodloužila podávání u vybraných (definovaných) programů. Možnost prodloužení podávání přihlášek není v rámci fakulty příliš velká.

Zpracovávání přihlášek a termínů zkoušek
Všechny přihlášky se musí zpracovat, vytřídit a uchazeči usadit na termínech přijímacích zkoušek. Tato aktivita je časově náročná. Ve chvíli, kdy fakulta data zpracuje, zveřejňuje termíny přijímacích zkoušek a informace k nim v elektronickém informačním systému univerzity – elektronické přihlášce ke studiu. Informace a pokyny jsou k dispozici v elektronickém spisu pod tlačítkem „Zobrazit spis“. Uveřejnění nastane nejpozději 14 dnů před datem přijímací zkoušky. Pozvánky nejsou zasílány papírovou formou na adresu bydliště uchazečů.

Duben 2024
Konání praktických zkoušek z tělesné výchovy, konkrétně v termínech 19.-27. dubna 2024

Květen až červen 2024
Konání přijímacích zkoušek, konkrétně v termínech 6.-24. května 2024. Předpokládáme, že pro konání zkoušek využijeme jen dva týdny, tedy ukončení přijímacích zkoušek do 18. května 2024. Zbylé vymezené období považujeme za rezervu. Uvedené období zkoušek je platné pro programy Pedagogické fakulty. U mezifakultních kombinací sdruženého studia nejsou termíny totožné viz Termíny přijímacího řízení na Pedagogické fakultě.

10. června 2024
Náhradní termín přijímací zkoušky mimo praktickou zkoušku z tělesné výchovy na Pedagogické fakultě OU. Poskytuje se v případech akutních zdravotních důvodů doložených lékařským potvrzením a uchazečům, kterým se termín přijímací zkoušky kryje s termínem maturitní zkoušky nebo termínem státní závěrečné zkoušky.

Zveřejňování výsledků zkoušek
Fakulta po zpracování výsledků zkoušek doplňuje body do systému. Uchazeč výsledky uvidí v elektronickém informačním systému univerzity – elektronické přihlášce ke studiu. V tento okamžik uchazeč ještě neví, zda dosažený výsledek znamená přijetí ke studiu.

21. června 2024 zasedání přijímací komise
Přijímací komise na svém zasedání stanoví čáry k přijetí. Fakulta zveřejní výsledky přijímacího řízení nejpozději 26. června 2024 v elektronické přihlášce ke studiu. Uchazeči se z výsledku dozví, jestli byli v přijímacím řízení úspěšní nebo ne. Úspěšní uchazeči uvidí, že jsou navrženi na přijetí a spolu s tímto výsledkem uvidí i konkrétní termín zápisu do studia a učebnu, kde zápis bude probíhat.
U neúspěšných uchazečů jsou dvě možnosti – neprospěch u přijímací zkoušky a nepřijetí z kapacitních důvodů.

1.-2. července 2024 zápisy do studia
Pozvaní uchazeči jsou po předložení požadovaných dokumentů zapsáni do studia a stávají se tímto studenty Pedagogické fakulty. Pozvánky nejsou zasílány papírovou formou na adresu bydliště uchazečů.

Červenec 2024
Rozesílání rozhodnutí o nepřijetí – papírovou formou na adresu bydliště uchazeče do vlastních rukou. Až po převzetí rozhodnutí je možné podávat odvolání proti nepřijetí. Informace k podávání odvolání.

Září 2024 náhradní termín zápisu do studia
Tento termín zápisu do studia je určen uchazečům, kteří se z rozličných důvodů nemohou dostavit na řádný zápis do studia. Může se jednat např. o konání opravných maturit na začátku září, konání státních bakalářských zkoušek v srpnu, nepřítomnost a nemožnost udělit plnou moc k zápisu do studia apod. Náhradní termín zápisu do studia je zpoplatněn částkou 500 Kč.

Zveřejněno / aktualizováno: 29. 11. 2023