Setkání Asociace děkanů pedagogických fakult České a Slovenské republiky

Ve dnech 12.–14. října 2022 se uskutečnilo další setkání Asociace děkanů pedagogických fakult České a Slovenské republiky, tentokrát na zámku v Topoľčiankách. Hostitelskou fakultou byla Pedagogická fakulta Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v čele s děkanem doc. Gáborem Pintesem.

Na programu jednání členů asociace byly společné otázky změn ve vzdělávání budoucích učitelů s reflexí legislativních úprav, stav a nejbližší kroky kutikulární reformy v základním vzdělávání. Česká sekce pedagogických fakult, které od září t. r. předsedá děkan Pedagogické fakulty Ostravské univerzity doc. Daniel Jandačka, se zabývala aktuálními tématy, kterými jsou mj. naplňování Strategie vzdělávací politiky ČR 2030+, financování fakult, hodnocení vědeckých výsledků s ohledem na společenskou relevanci pedagogických fakult a nastavení nových grantových výzev v rámci OP JAK.

logo asociace

Setkání Asociace děkanů pedagogických fakult České a Slovenské republiky