100 let fotbalu v Kravařích

Pedagogická fakulta připravila pestrý program v rámci oslav 100 let fotbalu v Kravařích. Můžete se těšit na sportovní dny plné zábavy pro celou rodinu, odpočinkovou chill zónu, představení historie dvou zajímavých obcí a další bohatý program. Akci, která proběhne na fotbalovém hřišti v Kravařích, můžete navštívit ve dnech 16.–17. července / 30.–31. července / 6.–7. srpna 2022. Program bude začínat v 9:00 hodin, končit v 16:00 (v sobotu) a v 13:00 (v neděli).

Pro děti fakulta připravila zábavné hry, sportovní diagnostiku, testování vertikálního výskoku a další pohybové činnosti. O dětský sportovně-vědecký program se bude starat Katedra studií lidského pohybu PdF OU, která děti zároveň otestuje a pomůže jim zvýšit sportovní výkonnost.

Další důležitá část programu bude zaměřena na vzdělávání dětí a rodičů v oblasti sportu, zdraví a výživy. Pravidelné přednášky odborníků otevře v sobotu 16. července doc. Petr Kutáč, který se zabývá anatomií a první pomocí v rámci výuky na Ostravské univerzitě.

Chcete poznat historii obcí Kravaře a Krzanowice? Chcete vědět, co tyto dvě obce spojuje? Máme pro Vás připravenou také výstavu o historii těchto dvou obcí a fotbalu od vzniku až po současnost. Navíc se můžete těšit na 25 m dlouhou zeď, kterou vymalovali akademici a studenti z Katedry výtvarné výchovy PdF OU.

To vše a mnohem více na Vás čeká, když navštívíte v průběhu prázdnin akci 100 let fotbalu v Kravařích. Těšíme se na Vás!

Zveřejněno / aktualizováno: 13. 07. 2022