Symposion proběhne příští rok na PdF!

Pedagogická fakulta OU je členem evropské sítě institucí evropského vzdělávání učitelů Symposion, která slouží jako platforma pro rozvoj a podporu spolupráce a prosazování mezinárodního rozměru ve vzdělávacích oblastech.

Symposion vznikla v roce 1992. Síť byla pojmenována „Symposion“ na schůzce ve Weingartenu v roce 1998. Název byl navržen s cílem zdůraznit hlavní charakteristiky sítě: výměna vzdělávacích koncepcí, které odpovídají budoucím výzvám v naší rozmanité společnosti, umožněná silnými osobními vztahy mezi členy. Symposion pořádá výroční setkání pro všechny členy jako fórum pro budoucí spolupráci, projekty a výměnu zkušeností.

Letos se setkání účastnily doc. PhDr. Zuzana Sikorová, Ph.D., proděkanka pro internacionalizaci a vzdělávání s Mgr. Ivanou Schmejkalovou, referentkou pro zahraniční vztahy, v Meppelu v NHL Stenden v Holandsku. Příští rok se bude setkání konat na Pedagogické fakultě v Ostravě.

Více o Symposionu

Zveřejněno / aktualizováno: 06. 12. 2021