Dan Trantina – THE BEST OF

Srdečně Vás zveme na výstavu Pražského umělce Dana Trantiny do Galerie Student – Stage City Campus.

Kurátor výstavy: Tomáš Koudela
Vernisáž výstavy: pátek 27. září 2024
Výstava potrvá do 1. listopadu 2024.
City Campus Ostravské univerzity (budova sportu), Moravská Ostrava 3397

DAN TRANTINA – THE BEST OF

Dan Trantina Výstava THE BEST OF představuje výběr z tvorby Dana Trantiny, výrazného představitele české malby střední generace. Absolvent ateliéru Jiřího Načeradského na pražské AVU (1992) se na výtvarné scéně etabloval svou expresivní malbou, která spojuje prvky abstrakce a reality s výraznou obsahovou symbolikou. V jeho dílech se prolínají světy sakrálního a profánního, často s ironií a humorem, který kriticky reflektuje absurditu moderního světa.

Trantinovy práce jsou charakteristické výrazným malířským gestem a hravou manipulací s významy, kde se mísí náboženské motivy s popkulturními odkazy. Jeho tvorba byla vystavována na významných uměleckých scénách od Prahy přes Los Angeles až po Brusel. Na této výstavě budou prezentovány díla z posledních let, které ilustrují jeho neustálé hledání nových výtvarných forem a významových přesahů. Výstava je příležitostí nahlédnout do světa, kde se setkávají náboženské motivy s ikonami současné popkultury, přičemž vše je zpracováno s typickým expresivním gestem a nadsázkou, která je pro Trantinovu tvorbu charakteristická.

Zveřejněno / aktualizováno: 24. 09. 2024