Rastislav Trtík: Trenér a pedagog, který nás inspiroval

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás opustil Rastislav Trtík (1961–2024), významný trenér házené a pedagog, který svým působením zanechal nesmazatelnou stopu ve světě sportu i vzdělávání.

Rastislav Trtík byl osobností, která spojovala sportovní elitu s akademickým prostředím. Byl nejenom trenérem, který dovedl týmy k mnoha vítězstvím, ale i mentorem, jehož obětavost formovala generace nových talentů. V jeho rukách se Baník Karviná, Tatran Prešov i česká reprezentace stávaly týmy šampionů, které zářily nejen na domácí, ale i mezinárodní scéně. Jeho kariéra byla poseta mistrovskými tituly, přičemž zanechal nesmazatelnou stopu také v německé Bundeslize a polském Zabrze.

Trtíkův přínos sahal také daleko za hranice sportovního světa. Jako dlouholetý pedagog na Katedře studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity měl zásadní vliv na formování budoucích profesionálů v oblasti sportu i výchovy. Díky své vášni pro práci s mládeží, zejména jako krajský trenér Moravskoslezského krajského svazu házené, ovlivnil mnoho mladých sportovců, kterým až do posledních dnů předával své bohaté zkušenosti a znalosti.

Jeho odchod je bolestnou ztrátou nejen pro sportovní komunitu, ale i pro všechny, kteří ho znali a měli možnost s ním spolupracovat. Zůstane nám v paměti jako člověk, který nejen vyhrával zápasy, ale také budoval lidské hodnoty, inspiroval a vedl k úspěchu.

Upřímnou soustrast vyjadřujeme jeho rodině, přátelům a všem, kteří měli to štěstí stát po jeho boku.

Foto: DeFodi Images via Getty Images, 2022. Na fotografii: Rastislav Trtík

Zveřejněno / aktualizováno: 03. 10. 2024