70 let Pedagogické fakulty OU – absolventský sraz

Letošní rok slaví naše Pedagogická fakulta Ostravské univerzity významné výročí. V roce 1953 byla založena Vyšší pedagogická škola v Opavě, která je právním předchůdcem naší fakulty. V roce 1959 byla škola přetransformována na Pedagogický institut a přestěhována do industriální Ostravy. Zásadním mezníkem pro další vývoj školy byla přeměna na pedagogickou fakultu v roce 1964, která se až v roce 1991 se stala součástí nové Ostravské univerzity. Pedagogická fakulta OU je tedy nejstarší součástí Ostravské univerzity a letos slaví 70. výročí od svého vzniku. Připomeňme si uplynulé události předchozích sedmdesáti let a přijďte s námi oslavit kulaté narozeniny naší fakulty.

Oslavy se uskuteční ve středu 20. září 2023 od 15 hodin v novém zázemí sportu a behaviorálního zdraví City Campusu Ostravské univerzity (adresa: Moravská Ostrava 3397) a těšit se můžete na opravdu nabitý program.

Chceme pozvat nejen absolventy, zaměstnance, bývalé zaměstnance, studenty, ale i zaměstnance ostatních fakult naší univerzity a rektorátních pracovišť a také nejširší veřejnost se zájmem o dění na naší fakultě.

Budete mít možnost projít si expozici dobových fotografií a uměleckou výstavu Katedry výtvarné výchovy PdF OU. Po slavnostním zahájení, které proběhne v 15:30 v hale míčových sportů, se můžete těšit na přátelská setkávání. Jednotlivé katedry a Centrum dalšího vzdělávání pro Vás budou mít připravené stanoviště, kde na Vás bude čekat zábavný program, promítání fotografií z různých období, vystoupení sboru Katedry hudební výchovy PdF OU, komentovaná prohlídka City Campusu a výstavy nebo posezení s nejstaršími členy kateder.

Večer navážeme na koncerty a jiné zábavné aktivity ve venkovních prostorech City Campusu OU. V areálu vystoupí Emma Smetana & Jordan Haj, Poetika, Boogr a Malalata. Brzy se dozvíte o programu víc. Sledujte naše stránkyFacebookovou událost. Bude to velké, tak přijďte!

Těšíme se na Vás!

Program: