Jak to vypadá na jiné planetě

Planetárium Ostrava
28. břežna 2023, 14:00

Pedagogická fakulta Ostravské univerzity Vás srdečně zve na vernisáž výstavy nazvané „Jak to vypadá na jiné planetě“. Slavnostní zahájení výstavy proběhne v úterý 28. břežna 2023 od 14:00 hodin v prostorách Planetária Ostrava. Expozici si pro Vás připravili a také nainstalovali studenti a vyučující Katedry technické a pracovní výchovy PdF OU. Studenti učitelství dostali téma, které se dotýká jak techniky a fyzikálních zákonů, tak filozofického problému života. Díla zobrazují pouze představy o tom, jak by mohly vypadat organismy na jiných planetách. Každý objekt vyjadřuje jednu osobitou a možnou představu o životě mimo naši planetu.

Ústředním exponátem expozice je dílo studentky Dominiky Uherkové, která zhotovila artefakt zvláštního organismu pracovně pojmenovaného „Vaječník“. Na výstavě tato mimozemská jeskyně rozvíjí kreativní příběh radosti z tvoření studentů Pedagogické fakulty OU.

Těšíme se na Vás!

Zveřejněno / aktualizováno: 16. 03. 2023