Dát škole křídla: Čtyři alternativy u jednoho stolu

Kdy: středa 30. listopadu 2022 v 18:00
Kde: Centrum Pant

Poptávka po alternativním školství mezi rodiči roste. Zároveň ale někteří přesně neví, jaké jsou mezi těmito mateřskými a základními školami rozdíly. V debatě s Beatou Krejzovou (Waldorf Poruba), Hana Pernická (Montessori Ostrava), Petrou Doleželovou (Mezi stromy) a Matějem Frgalou (Erazim Opava) divákům nabídneme nejen vodítka, jak je rozlišovat, ale budeme se rovněž ptát, jak se jednotlivé přístupy projevují ve školní praxi, co vyžadují od vyučujících, rodičů a dětí a co jim za to dávají, jak se vytvářejí a jak žijí jednotlivé školní komunity a jak alternativní školy fungují v rámci českého vzdělávacího systému.

Debatu moderuje Martin Tomášek (Ostravská univerzita).

Akci organizuje Magistrát města Ostravy ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Ostravské univerzity.

Zveřejněno / aktualizováno: 23. 11. 2022