Na pedagogické fakultě už svítí vánoční stromeček

V pondělí 29. listopadu proběhlo setkání akademické obce a hned poté slavnostní rozsvícení vánočního stromu ve venkovních prostorech atria mezi budovami Pedagogické fakulty OU.

Společně jsme si poslechli tři vánoční písně v podání vysokoškolského pěveckého sboru a krátké zamyšlení nad významem adventu a symbolikou vánočního stromu od pana doktora Pavla Moravce z Katedry pedagogické a školní psychologie PdF OU. Bylo připraveno i bohaté občerstvení a výzdoba, která navodila příjemnou atmosféru.

Z vánočního zamyšlení: „Kéž si tyto dny dokážeme užít. Kéž už samotné nakupování dárků a pečení cukroví jsou pro nás svátkem. Je na nás, jestli se necháme vtáhnout do víru všudypřítomného shonu, anebo zůstaneme stát pevně v přítomnosti a budeme si ji užívat.“

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Zveřejněno / aktualizováno: 03. 12. 2021