Možnosti distanční výuky na PdF OU

Možnosti distanční výuky a práce z domova v rámci PdF OU

Microsoft Teams

Microsoft Teams je aplikace, která umožňuje např. odesílat textové zprávy, komunikaci s hlasem a s videem, sdílení plochy, možnost záznamu komunikace, prostor pro skupiny (společné dokumenty, správa úkolů). Zaměstnanec a student OU má k této službě přístup prostřednictvím Microsoft365. Je funkční na většině běžně používaných systémů (Windows, Mac, Android).

LMS Moodle

Moodle je LMS (Learning Management System) určený pro tvorbu elektronických kurzů na internetu. V Moodlu můžete zveřejňovat studijní materiály, zadávat úkoly, vytvářet testy a komunikovat se studenty. Je funkční na většině běžně používaných systémů (Windows, Linux, Mac, Android).

Zoom

ZOOM je platforma pro pořádání videokonferencí, online setkání a spolupráce. Je funkční na většině běžně používaných systémů (Windows, Linux, Mac, Android).

Užitečné odkazy:

1. Návod Microsoft365
  2. Začínáme s MS Teams
  3. Úvodní příručka MS Teams
  4. Naplánování schůzek v MS Teams pro uživatele Outlooku nebo pro uživatele GroupWise
  5. MS Teams sejít se hned bez týmu
  6. MS Teams sejít se hned v týmu
  7. Návod pro Zoom úvod
  8. Návod pro Zoom volání

Nástroje pro distanční výuku na OU

Microsoft Teams

Webinář na téma Microsoft Teams pro potřeby distanční výuky na Ostravské univerzitě můžete shlédnout zde. (Pouze pro studenty či zaměstnance OU.)

Postup jak nainstalovat aplikaci MS Teams.

Podpora pro MS Teams na PdF OU.

• Michal Rumánek, e-mail:
  • Martin Matula, e-mail:

Zoom

Webinář na téma Zoom pro potřeby distanční výuky na Ostravské univerzitě můžete shlédnout zde.

Postup jak nainstalovat aplikaci Zoom.

Podpora pro MS Teams na PdF OU.

• Michal Rumánek, e-mail:
  • Martin Matula, e-mail:

Moodle

Webinář na téma LMS Moodle pro potřeby distanční výuky na Ostravské univerzitě můžete shlédnout zdezde. (Pouze pro studenty či zaměstnance OU.)

Distanční zkoušení na PdF OU

Pro zkoušení na PdF OU formou on-line (případně DiV) byly vybrány a jsou doporučovány tyto nástroje:

• MS Teams
  • Zoom
  • LMS Moodle

Pro průběh on-line formy SZZ byly na PdF OU zpracovány tyto metodické podklady:

Zveřejněno / aktualizováno: 04. 02. 2021