Požadavky k přijímací zkoušce - program Učitelství pro 2. stupeň ZŠ – Občanská výchova

studijní program:Učitelství pro 2. stupeň ZŠ
aprobace:Občanská výchova
forma studia:prezenční, kombinovaná

U navazujících magisterských studií si uchazeč volí specializaci, která je kombinací dvou aprobací (např. Občanská výchova – Český jazyk). Nabízené kombinace aprobací Pedagogické fakulty nalezne uchazeč v e-přihlášce.

Přijímací zkouška probíhá formou Testu odborných znalostí v rozsahu výuky bakalářského studijního programu Občanská výchova se zaměřením na vzdělávání realizovaného Pedagogickou fakultou Ostravské univerzity. Test nelze prominout a musejí ho vykonat všichni uchazeči o studium.

Ukázka vzorového testu soubor pdf 0,14 MB

Součástí přijímacího řízení ke studiu v programu Učitelství pro 2. stupeň ZŠ je rovněž přijímací zkouška z pedagogiky a psychologie. Obsahem přijímací zkoušky jsou vědomosti z předmětů pedagogicko-psychologického základu bakalářského studia programů se zaměřením na vzdělávání realizovaných na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity.

Informace k přijímací zkoušce z pedagogiky a psychologie

Podmínkou pro přijetí je ukončené bakalářské vzdělání v oboru Občanská výchova se zaměřením na vzdělávání, nebo jiné oborově příbuzné studium zaměřené na společenské vědy.

Zveřejněno / aktualizováno: 15. 11. 2019