Czechoslovenia v Galerii města Ptuj

10. listopadu 2022 se uskuteční vernisáž výstavy Czechoslovenia v Galerii města Ptuj (Galerija města Ptuj) ve Slovinsku. Jedná se o slovinskou odpověď na výstavu Czechoslovenia v ostravské galerii Gong (výstava končí 30. října 2022). Kurátory výstavy jsou Marek Schovánek za podpory týmu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity v čele s proděkanem pro vnější a vnitřní komunikaci a tvůrčí činnost Mgr. Tomášem Koudelou PhD.

Produkce výstavy: Mgr. Tereza Čapandová

Vystavující umělci: Josef Bolf, Jiří Černický, Pavel Forman, Krištof Kintera, Tomáš Koudela, Liza Libenko, Viktor Frešo, František Kowolowski, Marek Schovánek, Elena Steiner, David Strauss a Ivo Sumec

Českoslovinsko. jedno písmeno v možném státním útvaru posouvá historicko-geografické souvislosti pár stovek kilometrů někam, kde to našim uším zní povědomě, možná i vtipně.

Zveřejněno / aktualizováno: 21. 10. 2022