Rozšířená nabídka programů Univerzity třetího věku pro akademický rok 2019/2020

Pedagogická fakulta zahajuje 18. března 2019 zařazování do programů Univerzity třetího věku na ak. rok 2019/2020.

Kompletní nabídka

V nabídce i zcela nové programy:

Kalokagathia – hudbou a pohybem k duševní a tělesné harmonii a dokonalosti
Program je zaměřen na praktické hudební činnosti směřující k duševní a tělesné harmonii a dokonalosti a na teoretické i praktické pohybové činnosti, individuálně přizpůsobené účastníkům programu. Praktické hudební činnosti programu reprezentují dílčí složky hudební výchovy – hlasovou a hudebně pohybovou, teoretické zastupuje hudební teorii a dějiny hudby. Teoretická část tělovýchovy seznamuje studenty s moderními metodami analýzy lidského pohybu, využitím mobilních technologií pro podporu zdraví, základy první pomoci a sportovního tréninku. V rámci praktické výuky se studenti aktivně zapojí do pohybových činností přizpůsobených individuálním potřebám studenta. Absolvování programu nevyžaduje předchozí praktické hudební zkušenosti frekventantů, např. hru na hudební nástroj, znalost notopisu, pravidelné sportování apod.

U3V - Poznávání výtvarného umění prostřednictvím praktických výtvarných činností zaměřených na kresbu a grafiku
Ateliér je zaměřen na praktické výtvarné činnosti v kresbě a grafice. Frekventanti se mohou přihlásit, i když před tím nikdy nekreslili. Kurz klade velký důraz na individuální přístup k posluchačům. Rozvíjí je v oblasti výtvarného reálného zobrazení podle předlohy nebo v rovině představy. Výuka seznamuje se základními technikami v kresbě a grafice. (Kresba tužkou, přírodním a umělým uhlem, fixem, tuší, dřívkem, štětcem, otisky, monotypy, kombinované techniky). Vedoucí ateliéru má zkušenosti s vedením tohoto typu kurzů. Celý kurz je nastaven podle individuální domluvy s frekventanty.

Zveřejněno / aktualizováno: 10. 01. 2020