Andrea Uváčiková: Mraky sa potrhali a prestali zakrývat vesmír

Srdečně Vás zveme na výstavu umělkyně Andrey Uváčikové do Galerie Student Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

Dernisáž výstavy proběhne ve středu 15. února  2023 v 16.30 h.
Výstava je činná od 7. prosince 2022 do 17. února 2023.
Galerie Student, Pedagogická fakulta Ostravské univerzity, Fráni Šrámka 3, Ostrava
Výstava je realizována díky finanční podpoře z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Andrea Uváčiková

*1990, Ilava, Slovensko

Andrea Uváčiková své umělecké vzdělání započala na Střední umělecké škole v Trenčíně, obor propagační grafika. Ve svých studiích dále pokračovala na Fakultě umění Ostravské univerzity v ateliéru volné grafiky profesora Zbyňka Janáčka. Svá studia ukončila doktorátem na Katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Výtvarná tvorba Andrey Uváčikové by se dala charakterizovat jako extenze a současná aktualizace proudů geometrické abstrakce v kontextu novodobých výzev digitálního světa a virtuálního prostoru. Věnuje se videoartu a digitálnímu tisku.

Autorka v současnosti žije a tvoří v Ostravě. Je členkou umělecké skupiny Klubu Konkretistů.

Samostatně vystavuje od roku 2015 (skupinově od roku 2011), účastnila se výstavních projektů na Slovensku, v České republice, Polsku, Litvě, Belgii, Hongkongu a dalších významných kulturních centrech Evropy a světa. Je zastoupena v mnohých soukromých a veřejných uměleckých sbírkách v tuzemsku i zahraničí.

Jan Melena

Zveřejněno / aktualizováno: 06. 01. 2023