Požadavky k přijímací zkoušce – program Učitelství pro SŠ – Sbormistrovství

studijní program:Učitelství pro střední školy
aprobace:Sbormistrovství
forma studia:prezenční

U navazujících magisterských studií si uchazeč volí specializaci, která je kombinací dvou aprobací. Sbormistrovství je nabízeno pouze v kombinaci s Hudební výchovou.

Přijímací zkouška se nekoná. V případě velkého zájmu o studium se bude konat přijímací zkouška formou Praktické zkoušky ze sbormistrovství v rozsahu výuky bakalářského programu Sbormistrovství se zaměřením na vzdělávání realizovaného Pedagogickou fakultou Ostravské univerzity. V případě konání nelze Zkoušku prominout a musejí ji vykonat všichni uchazeči o studium.

Obsah přijímacího testu (v případě konání)

1. Sluchová analýzy, která zahrnuje hudebněanalytické prvky v rozsahu základní studijní literatury (viz doporučená literatura).
  2. Zpěv partu sborové středně náročné partitury bez předchozí přípravy.
  3. Hra sborové partitury na klavír bez předchozí přípravy.
  4. Dirigování středně náročné sborové partitury.

Součástí přijímacího řízení ke studiu v programu Učitelství pro střední školy je rovněž přijímací zkouška z pedagogiky a psychologie. Obsahem přijímací zkoušky jsou vědomosti z předmětů pedagogicko-psychologického základu bakalářského studia programů se zaměřením na vzdělávání realizovaných na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity.

Informace k přijímací zkoušce z pedagogiky a psychologie

Podmínkou pro přijetí je ukončené bakalářské vzdělání oboru Sbormistrovství se zaměřením na vzdělávání nebo jiné oborově příbuzné studium zaměřené na vzdělávání.

Zveřejněno / aktualizováno: 20. 11. 2020