Marburg International Staff Training Week Phillips-Universität Marburg

2. – 6. května 2016

Phillips-Universität, založená v roce 1527, je nejstarší protestantskou univerzitou na světě. Nachází se v krásném středověkém městě Marburg. Obyvatelé Marburgu říkají, že jiná města mají univerzitu, ale Marburg je univerzita. Zaměstnanci a studenti univerzity tvoří zhruba 35% z 86 000 obyvatel města.

Phillips-Universität nabízí studium v 16 oborech (do roku 1970 na 5 fakultách). V tomto akademickém roce na univerzitě studuje více než 26 000 studentů, včetně zahraničních studentů (12%) a studentů se speciálními vzdělávacími potřebami. Univerzita sídlí v budovách ve městě i mimo město, v historickém centru města Oberstadt a také na hradě.

International Week se zúčastnilo 18 zástupců univerzit z Evropy i Asie, včetně partnerů naší fakulty ze Španělska a Turecka. Přijeli také zástupci University of Jordan z Jordánska a Hebrew University of Jerusalem z Izraele.

Program byl zaměřen především na podporu mobility studentů, networking s vyučujícími a vědci Phillips-Universität a rozvoj interkulturních kompetencí. V rámci International Day / Study Abroad Fair jsme se setkali také se studenty univerzity, kteří mají zájem o studium v zahraničí v rámci programu Erasmus+. Méně formální příležitostí pak byla International Quiz Night a výlet do Národního parku Edersee.

Pedagogická fakulta OU se mezi ostatními institucemi neztratila. Naopak – mohli jsme se pochlubit nejvyšším počtem studentů přijíždějících v rámci programu Erasmus+!

Marburg International Staff Training Week Phillips-Universität Marburg

Zveřejněno / aktualizováno: 19. 04. 2017