Informace o předmětech na CJP (modelové situace)

CIZÍ JAZYKY – prezenční forma studia

Mgr. i Bc. studijní obory

• CJP/ANG1P - jazyková úroveň B1 → B1.1
  • CJP/ANG2P- jazyková úroveň B1.1 → B1.2
  • CJP/ANG3P - jazyková úroveň B1.1 → B1.2
  • CJP/ANG4P - jazyková úroveň B1.2 → B2.1
  • CJP/ANG5P - jazyková úroveň B1.2 → B2.1

Modelová situace 1:

Student si zvolí CJP/ANG1P (vstupní rozřazovací kurz) ukončen zápočtem a získá tak 2 kredity, v dalších ročnících si registruje předmět ukončen zkouškou, např. CJP/ANG2P, za který získá 3 kredity, celkem tedy 5 kreditů za oba předměty. Další možností je po absolvování CJP/ANG1P pokračovat v CJP/ANG4P či CJP/ANG5P s pokročilou jazykovou úrovní a získat tak celkem 7 kreditů za jazykovou dvousemestrální výuku.

PS - modelová situace 1

Modelová situace 2:

Studenti oborů zaměřených na vzdělávání a pokročilí studenti v cizím jazyce si volí předmět CJP/ANG4P nebo ANG5P. Tyto předměty jsou zakončeny zkouškou a ohodnoceny 5 kredity.

PS - modelová situace 2

CIZÍ JAZYKY – kombinovaná forma studia

Mgr. i Bc. studijní obory

• CJP/ANG1K –jazyková úroveň B1 → B1.1
  • CJP/ANG2K – jazyková úroveň B1.1 → B1.2
  • CJP/ANG3K – jazyková úroveň B1.1 → B1.2

Modelová situace 1:

Student si zvolí v libovolném pořadí z nabídky předmětů CJP/ANG1K, CJP/ANG2K, CJP/ANG3K tak, aby splnil min. plnění 5 kreditů (pokud to daný studijní obor vyžaduje).

KS - modelová situace 1

Modelová situace 2:

Student si v libovolném pořadí volí předměty tak, aby získal min. 5 kreditů (pokud to daný studijní obor vyžaduje).

KS - modelová situace 2

Poznámka: Zobrazené situace uvádějí verzi pro anglický jazyk, ekvivalentně platí i pro jazyk německý. Zkratky vždy v tomto formátu: CJP/ANG1P – CJP/NEM1P, AJP/ANG2K–CJP/NEM2K apod.

Zveřejněno / aktualizováno: 18. 11. 2022